Ми деца са станице Зоо

27. фебруара 2014. године посетили смо Мало позориште “Душко Радовић“ у коме је играла представа Ми деца са станице Зоо, која је рађена на основу истоименог романа.
        У позоришту се чинило да нико не дише. Атмосфера је била напета и потпуно је одговарала догађајима на сцени. Аутентични прикази наркоманске свакодневице и заводљивог пута који води у сигурну пропаст били су дочарани изузетно стварно. Доживљају и истинитости доприносило је и то што су глумци били махом вршњаци наших ђака.
        Дискусија након одгледане представе била је енергична, жустра. Ученици су имали много различитих утисака. Коментари на нека од питања која су ученици добили у штампаној форми били су:
       „У какво све стање деца могу да се доведу. Суштина и реалност Моја размишљања су: живи живот без дрога“. (Јована, ученица III разреда)
       „Мени се представа свиђа зато што је истинита.“ (Ана, ученица III разреда)
       „Отишли смо да видимо како је то кад неко кризира и кад се предозира. Било је потресно и треба да буде“. (Марина, ученица I разреда)
       „Допала ми се тема, јер је поучна и говори нам о томе да уколико кренемо путем дроге, живот ће нам бити пакао. Свидела ми се музика, као и глумци. Били су верни у ономе што су приказивали, тако да сам имао утисак да се то стварно дешава. Знам само једно и што је најважније да: ту нема ничег доброг и то није пут којим ћу ја поћи“. (Данијел, ученик II разреда)

Бројач посета

No event in the calendar
пон уто сре чет пет суб нед